Методичне об'єднання 1

природничо-математичного циклу

на 2017-2018 навчальний рік

Проблема:

«Формування  та вдосконалення професійної компетентності творчого педагога як умова забезпечення розвитку життєвих компетентностей особистості»

Керівник МО:

Юрик  В.І.

вчителів природничо-математичного циклу

на 2017-2018 навчальний рік

Технологічний підхід у навчально-виховному процесі з метою формування життєвих компетентностей школярів

№ засідання

Тема засідання

Форма презентації

1

Створення освітнього середовища для формування ключових компетентностей в умовах модернізації освіти

Діагностика вчителів

2

Інформаційний бюлетень

3

Методична пам'ятка

4

Дистанційне навчання педагога  як необхідна умова розвитку інноваційного потенціалу

Інформаційний бюлетень

І засідання

Тема: Створення освітнього середовища для формування ключових компетентностей  в умовах модернізації освіти.

Мета:  проаналізувати результативність роботи МО за минулий рік, визначити напрямки роботи кожного вчителя, що входять ШМО, ознайомитися з нормативними документами про викладання предметів природничо-математичного циклу у поточному навчальному році, провести діагностування вчителів з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблемних питань.

Дата проведення:17 .10. 2017 року

Місце проведення: кабінет інформатики

1.

Обговорення виконання плану роботи за минулий рік та корекція плану на поточний навчальний рік

керівник МО

2.

«Про організацію навчально-виховного процесу у загальноосвітніх закладах і вивчення базових дисциплін в основній школі»

3.

Аналіз навчальних програм, підручників на 2017-2018 навчальний рік Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів. Обговорення календарно-тематичних планів.

4.

Навчальний семінар. Вивчення рекомендацій методичного кабінету відділу освіти та школи щодо ведення класного журналу.

5.

Обговорення індивідуальних проблемних тем вчителів.

ІІ засідання

Тема:  Проектні технології як елемент формування предметних компетенцій на уроках природничо-математичного циклу

Мета:  детально ознайомитись з проектною технологією навчання на уроках природничо-математичного циклу, розглянути можливості використання, оцінити значення .

Дата проведення: 26. 12. 2017 року

Місце проведення: кабінет інформатики

1.

«Теоретичні аспекти проектних технологій навчання»

Шегута І.І

2.

«Метод проектів як засіб підвищення пізнавальної активності на уроках природничо-математичного циклу»

Юрик В.В.

3.

Ділова гра «Критерії оцінювання  та форми їх презентацій»

4.

З досвіду роботи впровадження проектних технологій на уроках фізики та математики

Юрик В.М.

5.

Анкетування членів МО з метою обізнаності та зацікавленості даною проблемою.

ІІІ засідання

Тема: Інноваційні форми й методи для забезпечення розвитку життєвих компетенцій особистості школяра

Мета:  опрацювати офіційні документи МОНМС України, розглянути інноваційні технології для підвищення  рівня навчальних досягнень школярів на уроках природничо-математичного циклу.

Дата проведення: 27.02. 2018 року

Місце проведення: кабінет інформатики.

1.

Поняття «Інновації.» Класифікація інновацій . Житєвий цикл інновацій.

ІШегута І.І.

2.

Ділова гра як одна з форм інноваційного уроку.

Юрик В.І.

3.

Карта педагогічної оцінки здібностей вчителя до інноваційної діяльності.

Члени МО

4.

Педагогічне кафе «Креативність – хочу поділитись»

5

Огляд новин методичної, психолого-педагогічної літератури, періодичної преси

Шкільний бібліотекар

ІV засідання

Тема:  Дистанційне навчання педагога як необхідна умова розвитку інноваційного потенціалу  .

Мета:  розглянути можливості реалізації  педагогічних працівників право на здобуття освіти та професійної кваліфікації, опрацювати інформаційно-комунікаційні технології.

Дата проведення: 24.04 2018 року

Місце проведення:  кабінет інформатики.

Реалізація дистанційного навчання

Члени МО.

2.

Створення спільної презентації «Дистанційне навчання педагога як необхідна умова розвитку інноваційного потенціалу»