Шкільна газета

Школа – наш другий дім

Лютий, 2018

День Валентина

День Валентина – свято доволі розповсюджене. Його святкують майже у всіх країнах світу. А якщо і не святкують, то точно десь про нього чули. Сьогодні виникає дуже багато суперечок навколо цієї події. Зазвичай, стосуються вони походження святкування і його доцільності.

Багато хто вважає, що це свято, так само як і Хелловін, прийшло до нас із Заходу, однак це не так. Народився День закоханих (принаймні у тій формі, яку ми знаємо сьогодні) в середньовічній Європі, звідки згодом помандрував до Америки, а до нас дістався разом з незалежністю.

Так от, 14 лютого пов’язане з ім’ям християнського святого Валентина. От тільки історія частенько замовчує, що таких персонажів насправді було як мінімум троє:

· Священик і лікар, якого стратили 14 лютого під час гонінь на християн за часів Клавдія ІІ.

· Єпископ, з яким фактично сталось те ж саме: був убитий за приналежність до християнства під час панування Авреліана. Стратили його теж 14 лютого, і навіть поховали в тому ж місці, що і його попередника. Це часто спричиняло різного роду непорозуміння.

· Кандидат на пост Папи, що проживав у Єгипті та у своїх проповідях говорив про шлюб як ідеал християнської любові. Однак про його смерть та місце поховання нічого не відомо.

Вважається, що усі три Валентина возвеличували кохання, допомагали молодим залагоджувати суперечки і охоче вінчали закоханих. Та все ж багато людей більше схиляються до думки, що покровителем закоханих був саме єпископ Валентин. Але і з його життєвою історією не все зрозуміло. Отож…

Імператор Клавдій ІІ був страшенним противником шлюбів, адже вважав, що це заважає солдатам: одружені чоловіки більше думають про дружину та дітей, аніж про благополуччя власної країни. Тому він заборонив шлюби взагалі.

Однак, жив у ті часи Валентин, який таємно вінчав усіх охочих. Звичайно, від Клавдія це не вдалося приховати, тому винуватця кинули за грати. Та лихо не без добра. Валентин і дочка тюремника Юлія закохалися одне в одного і почали листуватися. Історія закінчилась трагічно. Перед стратою, 13 лютого Валентин надіслав коханій свого останнього листа, підписаного словами "Твій Валентин". Дівчина прочитала його 14 лютого, коли коханого вже не було в живих.

Вітаємо всіх!

Із чудовим днем любові
Щирі сердечні вітання,
Хай буде у житті доволі
І ласки й ніжності й кохання!

Рідна мова – це мова народу, вона передає досвід пращурів для нащадків. Це – скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмочок надії.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у Вучківському НВК І-ІІ ступенів відбулися різноманітні заходи.

В цей день учні школи брали участь у конкурсі читців, де декламували вірші відомих українських поетів про Україну, про родину та українську мову; згадували її трагічну долю, демонстрували її красу і велич та своє шанобливе ставлення до рідної української мови.

Дуже сподобався учням мовний турнір «Знавці української мови», де школярі змогли продемонструвати свої знання і вкотре підтвердити думку, що українці – це дійсно розумна нація. Яка має чим пишатися.

Також учні школи мали можливість ознайомитись із тематичною добіркою літератури у шкільній бібліотеці та взяти участь у вікторині «Минуче все, лиш слово не мине».

Акція «Годівничка»

Учні 5 класу приєдналися до Всеукраїнської природоохоронної акції «Годівничка», виготовили годівнички та розвісили їх на шкільному подвір'ї. Розвішуючи годівнички, учні весело провели час: грали в сніжки та ліпили сніговика.

Урок-реквієм "Герої не вмирають"

У Вучківському НВК вчителі і учні, незважаючи на карантин, вшанували пам'ять героїв Небесної сотні, адже головне завдання вчителів – прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Шкільна газета

Школа – наш другий дім

Січень, 2018

ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ

Коли Ісус Христосдосяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Духв образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Богу трьох іпостасях: БогОтець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

День Соборності України!

День Собо́рності — святоУкраїни, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту ЗлукиУкраїнської Народної Республікий Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919році.

Учні нашої школи  взяли участь  у конкурсі “Україна – це я, Україна – це ти “, присвяченому Дню Соборності України!

У січні відзначають

28 січня - День народження державного прапора;
28 січня - День захисту даних;
29 січня - День пам'яті героїв Крут;
30 січня - День фахівця військово-соціального управління збройних сил.